Türkeş’ten HÜDA PAR’a ‘Türk bayrağı’ yanıtı: Yapsın da görelim

Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in oğlu, AK Parti Milletvekili Tuğrul Türkeş, Cumhur İttifakı ortağı HÜDA PAR’ın ‘Türk bayrağı’ açıklamasını kıymetlendirdi.

Radyo Sputnik’e konuşan Türkeş, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun “Türk bayrağının ismi bana sorunlu geliyor. Neden Türkiye bayrağı değil de Türk bayrağı. Birileri ısrarla Kürt’e ‘bu senin bayrağın değil’ diyor. Niye buna Türk bayrağı diyorsunuz? Tartışılması gereken taban bu değil mi?” kelamlarının sorulması üzerine şu cevabı verdi:

“Onun o bayraktan rahatsız olma hakkı varsa benim de HÜDA PAR’dan ve onun genel liderinden rahatsız olma hakkım demokratik bir hak. Yani yapsın da görelim.”

‘AK PARTİ-MHP İŞTİRAKİNİN MÜELLİFİ BENİM’

Türkeş, 2018’de AK Parti ve MHP ortasında seçim ittifakı kurulması sürecini şöyle anlattı:

“Bu projenin müellifi benim. Tabiri caizse beni evvel bir attılar ancak baktılar ki benim bir yerime bir şey olmadı, yaralanmadım, ‘Ha güzelmiş bak biz de atlayabiliriz’ dediler ve atladılar diye kıymetlendirebiliriz. Ancak latife bir tarafa bu işin proje müellifi benim. Türkiye 2015 seçiminin öncesinde AK Parti’nin zayıflamasıyla birlikte, uzun mühlet iktidarda olan bütün yapılarda bu olur, bunun güçlendirilmesi gerektiği tezini zati savunuyordum. Bu seçim hükümetinde kısa periyotlu bir misyon teklifi de buna bir fırsat verdi. Ben önce bakanı kabul ettim sonra AK Parti’ye geçince tabanla teşkilatlarla ahenk halinde çalıştım, bir yabancılık çekmedim. Genelde onu gözlemlediler ki ‘Bak oluyor’ dediler, gerimden geldiler. Âlâ de ettiler. ‘Niye geldiler, geç geldiler’ demem. Gelinmiş olması ve bugün Türkiye’de merkez sağ diye tabir edebileceğimiz bir Cumhur İttifakı’nın oluşup iktidara talip olmasını ben memnuniyetle karşılıyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir