Taksim’de hareketli anlar! Masaj aleti satamayınca dehşet saçtı

Olay, evvelki gün öğlen saatlerinde Beyoğlu Taksim İstiklal Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran seyyar satıcılık yapan Ferdi D., Rusya Başkonsolosluğu önünde turistlere masaj aleti satmak istedi. Turistin aleti satın almaması üzerine öfkelenen şahsı, onlara bıçak çekti. Küfür ve tehditler ederek bıçak savuran şahsı gören vatandaşların polis gruplarına ihbarda bulundu.

GÜVEN TİMLERİ SALDIRGANI ETKİSİZ HALE GETİRDİ

İhbar üzerine kısa müddette olay yerine gelen İstanbul Güven Timleri Şube Müdürlüğü B Bölge Takımlar Amirliği polisleri, şahsı ikna etmek için çalışmalara başladı. Şahsın elindeki bıçağı bırakmayarak polislere savurması üzerine polis takımları caddeyi yaya ve araç trafiğine kapattı. Dakikalarca süren çalışmalar sonucunda bir anlık dalgınlığından faydalanan inanç timleri, şahsı kıskıvrak yakalayarak etkisiz hale getirdi. Elindeki bıçağı da alan itimat timleri, şahsı kelepçeledikten sonra emniyete götürdü. Yaşananlar ise kameralara saniye saniye yansıdı.

MASAJ ALETİ SATMADIĞI İÇİN BIÇAK SAVURMUŞ

İfadesi alınan şahsın, turistlere masaj aleti satmak istediği, turistlerin almak istemediği, bunun üzerine turistlere bıçak çektiği öğrenildi. Emniyette “görevli memura mukavemet”, “silahlı tehdit” ve “ateşli silahlar kanununa muhalefet” kabahatlerinden isimli süreç yapılan Ferdi D. adliyeye sevk edildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir