Milyonların gözü kulağı Erdoğan’daydı! ‘EYT bekleniyordu, gaz çıktı’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında konuştu.

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) dört gözle kesin bir açıklama beklerken, Erdoğan, “Çalışanlarımızın emeklilikle ilgili beklentilerini karşılayacak hazırlığı yakında tamamlıyoruz. İnşallah bu sıkıntıyı de yılbaşından evvel isteğimiz gündemden çıkartmaktır” demekle yetindi.

SOSYAL MEDYADA REAKSİYONA NEDEN OLDU

Erdoğan’ın konuşmasında EYT’ye ait net bir açıklamaya yer vermemesi toplumsal medyada yansılara neden oldu.

“CUMHURBAŞKANIMIZ ‘CUMA’YA MI BIRAKTI?”

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Yönetim Kurulu Lideri Gönül Boran paylaşımında, “Bitmeyen aralık. Gelemeyen açıklama. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Cuma’ya mı?’ bıraktı sanki. Yeni yıla 5 kala, bekliyoruz. Sorunun büsbütün gündemden kaldırılacak biçimde tahlilini bekliyoruz. Yılmak yok. Pes etmek yok. Çabaya devam. EYT kazanacak” tabirlerine yer verdi.

“EYT’LİLER BIKTI”

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel “Bıktı EYT’liler bıktı!!!” notunu düşerek, “Kabine toplantısı için büyük bir beklenti yarattınız lakin yeniden çözemediniz. Emeklilikte Yaşa Takılanlar yeniden boynu bükük kaldı. Ayrımsız, kuralsız EYT düzenlemesi ya olacak ya olacak. Olmazsa seçimden sonra olacak. Bu sorunu biz çözeceğiz” kelamlarıyla yansısını lisana getirdi.

“BU İKTİDAR ÇÖZEMEZSE BİZ ÇÖZECEĞİZ”

Engin Özkoç da bir paylaşım yaparak, “EYT problemini bu iktidar çözemezse biz çözeceğiz!” dedi.

“EYT BEKLENİRKEN GAZ ÇIKTI”

Öğretim Üyesi Yalçın Karatepe ise “Toplantıdan EYT ve emekli aylıklarına ait karar çıkması beklenirken Karadeniz’den gaz çıktı” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir